Obrazy

Obrazy

Sztuka na sprzedaż online: dynamiczny sposób na wejście z hukiem do świata elitarnych galerii

Coraz większa liczba stron internetowych przyciąga młodych i kupujących – po raz pierwszy i otwiera nowy rynek dla nowych talentów

Światowa sieć często rzuca się jako wielki wróg tradycyjnej kultury, podważając przemysł muzyczny, przemysł filmowy i wydawniczy. Jedna jednak forma sztuki znalazła się w drodze – być może nawet na drodze do sukcesu – i zapewnia kariery artystom przyszłości.
Sztuki wizualne boją się online.

Jest to twierdzenie o rosnącej liczbie wirtualnych galerii sztuki, popieranej wiosną przez roczne badanie rynku malarstwa. Badanie wykazało, że wartość handlu internetowego wynosi obecnie około 1,5 mld funtów szwedzkich i prawdopodobnie zwiększy się do 2018 roku. Doświadczeni kolekcjonerzy sztuki i nowi przybysze coraz częściej korzystają z witryn internetowych, aby znaleźć oryginalne dzieła współczesne i zamówić je na dostawy, takie jak meble. Nie ma potrzeby, aby przejść do galerii lub porozmawiać z oziębłym właścicielem galerii. Zamiast tego artysta może być oglądany, płatny i zwracany, jeśli nie odpowiada oczekiwaniu.

“Osiągnęliśmy punkt wyjścia”, powiedział Osman Khan, współzałożyciel nowojorskiej witryny aukcyjnej Paddle8. “Ludzie czują się bardziej komfortowo z powodu zakupu drogich rzeczy online”. W styczniu Rebecca Wilson, główny kurator i dyrektor ds. Rozwoju artystów w firmie Saatchi Art, przeniosła się z Los Angeles do Los Angeles, aby pracować w pełnym wymiarze czasu na projektach serwisu. Zgadza się, że firma zniesie.

“Bawiliśmy się z tym i teraz wydaje się właściwy czas”, powiedziała. “Młodzi ludzie mają poczucie, że mogą być zaangażowani w świat, który nawet pięć lat temu wydawałoby się dość zastraszający. Uważam, że zastraszam, aby przejść do niektórych galerii i od 10 lat pracuję w świecie sztuki. Miejsce z dobrym środowiskiem z nazwą, na którą można ufać, jest bardzo atrakcyjne “.

Galerie internetowe to także łatwiejszy sposób na wykrycie nowych talentów. “Podczas aukcji charytatywnych sprzedano wiele aukcji miłosierdziających, ale jeśli nie byłeś na tym małym kręgu kupujących zaproszonych do tych wydarzeń, których nigdy nie zobaczyłeś”, powiedział Khan, który prowadzi regularne aukcje dobroczynne w sieci.

Badanie, przez brytyjskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Hiscox, stwierdziło, że podczas gdy tradycyjne galerie przetrwały, młodzi kupujący po raz pierwszy trafiają do witryn internetowych. Raport, oparty na badaniu 506 międzynarodowych nabywców sztuki, wskazał na wydruki z ograniczoną edycją jako wspólny pierwszy zakup, podczas gdy niemal połowa kupujących przebadanych wydała ponad 10.000 funtów zebranych online.

Najważniejsze witryny to ArtFinder, Art Space, wydanie Counter Editions, Artsy, Galeria Sztuki, Nowa Krew i Eyestorm, podczas gdy w domu aukcyjnym w Londynie Christie ma również witrynę internetową aukcji. Nowa galeria na wirtualnym bloku, Artful, została założona przez Joshua Blackburn i kuratora Rachel Hotchkiss, aby oferować przeglądarkom możliwość zakupu fotografii.

“Pomysł polega na tym, aby udostępnić znacznie szerszą publiczność”, powiedział Blackburn. “Jestem podekscytowany różnymi sposobami, w których działa.” Nasz rodzaj miejsca można spędzić za 75 funtów, jak kiedyś zrobiłeś w John Lewis lub w Ikea, ale otrzymasz coś oryginalnego. W wydawnictwach iw muzyce istnieje obawa, że ​​sieć zepsuje się na dno rynku, ale sztuka nie może stracić wartości w ten sposób. W internecie zabiera się sztuki na nowy rynek, a zmiany pojawiają się u szczytu i na dolnych końcach widma cen. ”

Niezależny doradca ds. Sztuki i akademicka Lisa Schiff przyznaje, że świat sztuki wkroczył w nową erę, ale uważa, że ​​istnieją pewne rzeczy, których nie można zrealizować online: “Nie sądzę, aby kiedykolwiek zabrał tradycyjny rynek galerii, ponieważ kupujący Potrzebujemy kontekstu. Kilka sztuk sprzedało się online po bardzo wysokich cenach, ale nie roboty, a wciąż musimy widzieć się nawzajem i mówić o dużych zakupach “.

Jednak według Wilson’a ograniczony, uprzywilejowany kokon międzynarodowego rynku sztuki został otwarty. “Historycznie świat sztuki pomieścił bardzo małą liczbę osób”, powiedziała. “W pewnym stopniu prowadzono je w ich własnym interesie i wiedzieli, że im więcej ludzi, którzy byli w tym świecie, tym trudniejsze byłoby utrzymać kontrolę”. Galeria online Saatchi obejmuje teraz artystów z 100 krajów i ma kolekcjonerów w 80 krajach.

Wilson i Blackburn zgadzają się, że transformacja nie tylko rozszerza rynek sztuki na tle geograficznym, ale tworzy nową drogę dla artystów. “Kiedy ostatnio byłem w Londynie, miałem artysty, który płakał Radość, ponieważ zrezygnował ze swej ostatniej pracy w niepełnym wymiarze czasu, aby skoncentrować się na swojej sztuce “, powiedział Wilson.” Dajemy nowym artystom szanse zarabiania na życie. Niektórzy mogą nawet zarobić do 100 000 funtów rocznie. “” To naprawdę ekscytujące dla artystów “, powiedział Blackburn” Dwadzieścia lat temu po prostu nie mogli sprzedawać niczego. Obecnie Amazon ma swój własny portal artystyczny, a eBay ma obecnie rywalizującą platformę. Duże galerie sztuki współczesnej zaczynają sprzedawać mniejsze prace i ograniczone wersje online, a Gagosian oferuje ” Kliknij i kup “, a Hauser & Wirth utworzy stronę internetową sklepu, która przekieruje Cię na tradycyjną galerię. White Cube, dom robót Damiena Hirsta, od pewnego czasu ma podobny” sklep “online. Innymi słowy, W ostatnim miesiącu galeria internetowa Light Space & Time ogłosiła jedno z regularnych miesięcznych konkursów z dziedziny online, zapraszając po raz czwarty do współpracy z artystami pracującymi w 2D, aby zaoferować swoje “pejzaże” do sędziowania w tym miesiącu, a 10 finalistów będzie wystawione online June.Also ogłosił w zeszłym miesiącu, że narodziła się nowa okazja inwestycyjna dla miłośników sztuki. Moja inwestycja w sztuce, z siedzibą w Shoreditch, wschodnim Londynie, jest jedną z pierwszych na świecie, aby zaoferować swoim gościom rzeczywistą galerię świata Szansę na zakup akcji online, gdy spojrzy na prace nad murami. Klienci otrzymują iPad po przyjeździe i mogą sprawdzić wartość wszelkich akcji, które kupują i handlu z innymi ludźmi. Ci, którzy inwestują w jedną czwartą akcji grafiki, mogą pozwolić sobie na trzy miesiące, aby powiesić na własnej ścianie. Na wystawie na wystawie pojawiła się Banksy’s Heavy Weaponry o wartości 120 funtów za akcję. Ani dla tych, którzy szukają portfeli pustych, nawet przed przeglądaniem sztuki online, zawsze jest strona internetowa pokazująca wszystkie publiczne dzieła sztuki, które już posiadają, jako naród, W 2012 roku.

Dodaj komentarz